Smuteční služby

    Nabízíme všechny druhy běžných civilních pohřbů i církevní pohřeb v kostele a pro pohřeb významných osobností můžeme zajistit na míru nadstandarní pohřeb s dodržením protokolárních pravidel a zvyklostí. Vyberte si jaký pohřeb Vám vyhovuje. 

    Pohřební služba Atropos zajišťuje všechny druhy pohřbů již od roku 2001 a garantujeme pozůstalým důstojné a profesionální služby přesně podle jejich přání. Pokud máte k provedení pohřbu dotazy, zavolejte nám na bezplatné telefonní číslo 800 321 136 (nonstop) a my Vám poradíme.

Pohřeb bez obřadu

Nízkonákladová varianta pohřbu se zpopelněním zemřelého v krematoriu a uložením popela do urny bez účasti pozůstalých.

Pohřeb s obřadem

Běžně využívaný civilní pohřeb se smutečním obřadem v obřadní síni s následným zpopelněním zesnulého (kremace) a uložením popela do urny.

Ekonomický pohřeb

Úsporná varianta pohřbu zahrnující smuteční obřad za účasti pozůstalých, zpopelnění těla zemřelého v krematoriu a uložení popela do urny.

Pohřeb do země

Tělo zemřelého se uloží v rakvi do hrobu nebo hrobky.

Církevní pohřeb

v kostele

Obvykle s uložením rakve do hrobu.

Pohřeb se smutečním obřadem

    Pohřeb se smutečním obřadem je často využívaným způsobem civilního pohřbu, kdy se pozůstalí, přátelé a příbuzní zesnulého sejdou v obřadní síni k rozloučení s milovanou osobou. V současné době se jedná o nejrozšířenější způsob pohřbení, pohřeb s obřadem je rozloučení v obřadní síni a následné zpopelnění v krematoriu. 

    Smuteční obřad často zahrnuje proslov řečníka a reprodukovanou hudbu. Smuteční obřad je ukončen zpopelněním zesnulého v krematoriu a uložením popela do urny. 

    Pohřeb s obřadem Vám zajistíme do posledního detailu, v našich kancelářích si můžete objednat pohřeb a zvolit si všechny možnosti podle vlastní vůle: 

 • výběr vhodné rakve z našeho kataloguvolba smutečních věnců a květin

 • potisk stuh s textem na rozloučenou - s textem Vám poradíme

 • výběr obřadní síně v Praze a výběr skladeb na rozloučenou

 • rezervace termínu pro smuteční obřad ve vybrané smuteční síni

 • tisk smutečního oznámení včetně grafické úpravy - provedeme na počkání v naší kanceláři

Pohřeb do hrobu

    Pohřeb s uložením rakve do země (do hrobu či rodinné hrobky) je tradiční způsob pohřbu v naší zemi. V naší moderní více uspěchané době se více používá zpopelnění zesnulého kremací a ukládá se pouze urna s popelem. Přesto je pohřeb do země částí našich klientů stále využíván.

    Pohřeb do země se často kombinuje s církevním pohřbem, kdy kněz má nad rakví proslov před uložením do země.

    Pokud jste se rozhodli využít pohřeb do země, pomůžeme Vám tento pohřeb profesionálně zorganizovat. Zajistíme pohřeb do hrobu nebo do rodinné hrobky na všech pražských hřbitovech. Podle přání Vám zajistíme tyto služby:

 • výkop hrobu

 • zajištění profesionálního řečníka nebo kněze ke vzpomínkovému proslovu přímo na hřbitově

 • živá hudba

Církevní pohřeb v kostele

    Církevní pohřeb býval tradičně nejčastějším pohřbem konaným v naší zemi. V moderní době která dává více přednost zpopelnění a civilnímu smutečnímu obřadu se i nadále konají pohřby v kostele za přítomnosti kněze - tzv. církevní pohřeb.

    Pokud máte o církvní pohřeb v kostele nebo v kapli zájem, pohřební služba ATROPOS Vám zajistí vše potřebné:

 • zapůjčení nezbytných předmětů ke smutečnímu obřadu - katafalk, svícny, stojany na věnce

 • reprodukovanou nebo živou hudbu

 • kněze případně civilního řečníka

 • tradiční církevní pohřební ceremoniály

 • církevní obřady provádíme speciálními pohřebními vozy MERCEDES BENZ

Ekonomický pohřeb

    Ekonomický pohřeb je pohřeb s obřadem za minimální možnou cenu ale se zachováním důstojnosti smutečního obřadu. Vycházíme tak vstříc těm pozůstalým, kteří chtějí sjednat pohřeb s minimálními náklady ale chtějí mít možnost se se zesnulým rozloučit při smutečním obřadu. Tento typ pohřbu můžete objednat online přímo těchto stránkách. 

Pohřeb bez obřadu

    Pohřeb bez obřadu je v poslední době žádaným způsobem pohřbu. Tato varianta pohřbu zahrnuje pouze zpopelnění těla zesnulého v krematoriu a uložení popela do urny. Smuteční obřad se nekoná. Tento způsob pohřbení je finančně nejméně náročným typem pohřbu. Pohřeb bez obřadu můžete objednat online bez nutnosti návštěvy kanceláře.